Shadow
Slider

Kremacja jest jednym z rodzajów pochówku, polegający na bezdymnym i bezzapachowym spopielaniu ciała. W Polsce, staje się ona coraz powszechniejszą formą pogrzebu naszych bliskich. Przygotowanie ciała do kremacji odbywa się podobnie jak w przypadku pochówku tradycyjnego lub zastępując tradycyjne ubranie zmarłego specjalnym płótnem - tzw. całunem. Sam proces spopielenia odbywa się natomiast w trumnie kremacyjnej pozbawionej warstw farby i lakieru, ozdób i uchwytów i jest przeprowadzany w specjalnym piecu kremacyjnym w krematorium.

Ponieważ kremacja jest procesem nieodwracalnym, przed jej wykonaniem, organizowane jest zazwyczaj dla bliskich pożegnanie ze zmarłą osobą. Dlatego ceremonia pogrzebowa związana ze spopieleniem zwłok odbywa się najczęściej dwuetapowo. Pierwszy etap to pożegnanie i kremacja, potwierdzona świadectwem kremacji, drugi natomiast to pochówek urny z prochami oraz ceremonia pogrzebowa. Prochy mogą zostać złożone w grobie ziemnym, grobowcu, pojemniku na urny ( betonowym lub z tworzywa) zakopanym w ziemi lub niszy urnowej w kolumbarium.

Nasz zakład wykonuje taką usługę, współpracujemy z Zakładem Kremacji w Gdańsku. Przed ceremonią spopielenia ciała mogą Państwo pożegnać się z bliską osobą u nas w siedzibie Zakładu, kaplicy pogrzebowej lub w Sali pożegnań w krematorium. Nasi przeszkoleni pracownicy odpowiedzą na każde państwa ewentualne pytania czy wątpliwości natury prawnej związane z procesem kremacji. Pogrzeb w formie kremacji może odbyć się już około 2-3 dni od momentu zgłoszenia się Państwa do nas, cena takiego pochówku mniej więcej jest porównywalna do tradycyjnego, a niejednokrotnie tańsza.